Szanowni Mieszkańcy Pruszkowa!

Rozpoczęła się III edycja Pruszkowskiego Budżetu Obywatelskiego 2018/2019, inicjatywy która w dwóch poprzednich edycjach cieszyła się dużą popularnością wśród mieszkańców. W II Edycji Budżetu Obywatelskiego 2017/2018 zagłosowało - 3 523 osób co odpowiadało 7,34 % uprawnionych do głosowania ( 47 935 mieszkańców). Wynik był o 50% wyższy w stosunku do I Edycji – gdzie w całym mieście głosowało 5, 1% uprawnionych.

Budżet obywatelski to wyjątkowa okazja do rzeczywistego i bezpośredniego współdecydowania o tym, na co zostanie wydana część budżetu miejskiego. Dzięki niemu możecie Państwo przygotowywać własne projekty i popierać te zgłoszone przez innych, które w Państwa opinii najbardziej przyczynią się do rozwoju lokalnej wspólnoty, a konkretne efekty wspólnych decyzji zbudują lokalne więzi i odpowiedzialność za wspólne sprawy i przestrzeń publiczną.

Na tą edycję przeznaczam do rozdysponowania w poszczególnych obszarach – 1 250 000 zł.

Już do 5 lutego do 9 marca można zgłaszać projekty do Budżetu Obywatelskiego na rok 2019.

Aby zapewnić Państwu komfort w dostępie do informacji dotyczących Budżetu Obywatelskiego Pruszkowa została udostępniona nowoczesna, funkcjonalna i przyjazna strona internetowa zarządzająca treścią budżetu obywatelskiego, dostosowana do urządzeń mobilnych oraz aplikacja elektroniczna do zgłaszania wniosków, a później do głosowania na zweryfikowane i zaakceptowane projekty.

W przygotowanych materiałach informacyjnych i promocyjnych znajdziecie Państwo wszystkie niezbędne informacje – dowiecie się jak i gdzie złożyć swój projekt, jak wypełnić formularz zgłoszeniowy oraz jaki jest harmonogram działań.

To Państwo zgłaszając projekty, biorąc udział w głosowaniu aktywnie włączacie się w działania naszego pruszkowskiego samorządu. Twój projekt, twój głos – to pomysł na nasze miasto.

Serdecznie Państwa zachęcam do włączania się w te działania, ponieważ warto mieć wpływ na to, co dzieje się wokół nas i nas dotyczy. Liczę na aktywny udział z Państwa strony, oraz na nowe ciekawe inicjatywy i pomysły. Razem zmieniajmy nasze miasto! Pruszków czeka na Wasze pomysły!

Jan Starzyński
Prezydent Miasta Pruszkowa