SZANOWNI MIESZKAŃCY, POZOSTAŁO TYLKO 8 DNI NA ZGŁOSZENIE PROJEKTU DO BUDŻETU OBYWATELSKIEGO NA ROK 2019.

2 marca 2018

Macie czas do 9 marca. Nie czekajcie, podejmijcie inicjatywę już dziś.

Chcesz coś zmienić w swoim otoczeniu? Marzysz o kinie plenerowym w swojej  okolicy? Masz pomysł na nowe zajęcia w domu kultury? Uważasz, że należy wyremontować chodnik lub  przydałaby się budowa oświetlenia i nowy system monitoringu w celu zwiększenia bezpieczeństwa w Twoim rejonie? Albo powinno być więcej zieleni?   A może ścieżki rowerowe, boiska do koszykówki/piłki nożnej, mini siłownia plenerowa, ścianka wspinaczkowa, a może plac treningowy lub sprzęt multimedialny do szkoły?

I tu prośba do młodzieży! Was również gorąco zachęcamy do zgłaszania swoich pomysłów. Wy też macie swój głos. Projekty do Budżetu Obywatelskiego mogą składać osoby, które ukończyły 14 lat. Nie czekajcie, aż zrobi to za Was ktoś inny. Weźcie sprawy w swoje ręce. Wy też możecie  tego dokonać i zabłysnąć! Zbierzcie się i przedstawcie nam swój pomysł. 

Budżet Obywatelski działa! Projekty zgłoszone  przez Projektodawców w I Edycji  i wybrane w głosowaniu przez mieszkańców są już zrealizowane przez Miasto, natomiast projekty wybrane przez mieszkańców w II Edycji są obecnie realizowane. Projektodawcy nie czekali, aż ktoś inny za nich to zrobi. Podjęli inicjatywę, zainspirowali  sąsiadów, znajomych, którzy poparli ich projekt i zaangażowali się w rozwój naszego miasta. I tym razem mieszkańcy Pruszkowa udowodnili, że ich społeczna aktywność jest ich mocną stroną. To co powstanie dzięki nim, będzie służyć nam wszystkim! Dziękujemy! GRATULUJEMY POMYSŁÓW !

A co powstanie dzięki Tobie? Pójdź za przykładem innych mieszkańców i włącz się w rozwój naszego miasta! Czekamy właśnie na Ciebie!

Przypominamy,  masz czas do 9 marca aby zgłosić swój  projekt. Możesz to zrobić: najprościej za pomocą elektronicznego formularza dostępnego na - lub złożyć w formie papierowej w kancelarii Urzędu Miasta w kopercie z napisem "BUDŻET OBYWATELSKI" w godzinach pracy Urzędu albo przesłać zeskanowany drogą mailową na adres: budzetobywatelski@miasto.pruszkow.pl. 
Pamiętaj, zbierz 30 podpisów poparcia, tylko od mieszkańców ze swojego obszaru!

Wszystkie potrzebne do tego informację (Regulamin, formularze i inne) znajdziesz na stronie internetowej - http://budzet-obywatelski.ehost.pl/

Jeżeli  szukasz pomocy w określeniu kosztów inwestycji, wskazaniu gruntu czy zapisów planów zagospodarowania przestrzennego? Na te i inne pytania będziesz mógł   uzyskać  odpowiedź na ostatnim już dyżurze konsultacyjnym w poniedziałek 5 marca w godz.16.00 - 18.00 w Urzędzie Miasta Pruszkowa przy ul. Kraszewskiego 14/16 w sali 21.

Nie zwlekaj, przyjdź! Zadbaj o to by zdążyć na czas! Zaangażuj się już dziś! CZEKAMY NA CIEBIE!

Zgłoś projekt i zabłyśnij pomysłem!

Zespół ds. Budżetu Obywatelskiego Pruszkowa

e-mail: budzetobywatelski@miasto.pruszkow.pl