SENIORADA II – „POZNAJ GRZYBY - UNIKNIESZ ZATRUCIA”

6 czerwiec 2018

Zbieranie grzybów było i jest bardzo popularne. Są one chętnie spożywane ze względu na walory smakowe i zapachowe. Grzyby są więc cenionym artykułem spożywczym, ale mogą też stać się przyczyną śmiertelnych zatruć pokarmowych.

W Polsce rośnie wiele gatunków grzybów o różnej toksyczności. Spotykamy gatunki trujące, niejadalne i jadalne. Mimo powtarzanych ostrzeżeń, każdego roku dochodzi do ciężkich zatruć grzybami. Ich przyczyną nie muszą być wcale śmiertelnie niebezpieczne muchomory – sromotnikowy, jadowity czy wiosenny. Niemal każda rodzina grzybów ma swoich trujących przedstawicieli. Przed groźnymi lub śmiertelnymi zatruciami można się jednak uchronić. Trzeba poznać grzyby jadalne i podobne do nich, często z nimi mylone, grzyby trujące.

Zanim jednak miłośnicy grzybobrania wyruszą na zbiory zapraszamy serdecznie na warsztaty „Poznaj grzyby – unikniesz zatrucia”, który poprowadzi dr n. med. Agata Wolska – Adamczyk,  w ramach projektu obywatelskiego SENIORADA II.

Spotykamy się 6.06.2018 r., o godz. 12:00, w Spółdzielczym Domu Kultury, ul. Hubala 5, w Pruszkowie. Zapraszamy zarówno wprawionych grzybiarzy, jak i tych, którzy dopiero mają przed sobą wyprawy na grzyby. Wiedza, którą przekaże Państwu prowadząca na pewno przyda się każdemu.

Wszelkie informacje dotyczące SENIORADA II (w tym Regulamin) do uzyskania w Centrum Aktywności Lokalnej, ul. Jasna 3, Pruszków, tel. 22 728 44 97, cal@mopspruszkow.pl, www.mopspruszkow.pl – zakładka SENIORADA II.

SENIORADA II -  inicjatywa społeczna, utworzona w ramach Budżetu Obywatelskiego Pruszkowa 2018 i finansowana ze środków tego budżetu.

Realizator projektu: Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Pruszkowie.

Zespół ds. Budżetu Obywatelskiego
e-mail: budzetobywatelski@miasto.pruszkow.pl