Oświetlenie płyty boiska piłkarskiego „Ligi Szóstek Piłkarskich Osiedla Staszica” w Pruszkowie

Kategoria

Obszar VII

Koszt zadania po weryfikacji

108500 PLN

2. Miejsce realizacji projektu

Boisko przy ulicy Helenowskiej w Pruszkowie

Właściciel: Miasto Pruszków


3. Opis projektu

Zakup oraz instalacja sześciu masztów z lampami LED (po dwie lampy na jednym słupie). Cztery lampy umieszczone w narożnikach boiska piłkarskiego, dwie na wysokości środka boiska oraz wszystkie okablowanie podziemne wraz z rozdzielnią prądu.


4. Uzasadnienie realizacji projektu

Rozgrywki Ligi Szóstek Piłkarskich Osiedla Staszica w Pruszkowie odbywają się nieprzerwanie od 29 lat. Do sezonu „wiosna 2018” zostało zgłoszonych ponad 220 zawodników, głównie mieszkańców Pruszkowa. Godziny meczów uzależnione są od zachodu słońca, późną zimą/wczesną wiosną oraz późną jesienią pierwsze mecze rozgrywane są nawet o 7:30, natomiast ostatnie około 15:30, co nie pozwala grać wszystkim w dogodnych terminach. Oświetlenie pozwalałoby korzystać z boiska także zimą jeśli pogoda by to umożliwiała. Wiele osób grających amatorsko w piłkę nożną w Pruszkowie chciałoby mieć dostęp do ogólnodostępnego oświetlonego boiska. Po pracy czy szkole w tygodniu nie można w pełni uprawiać sportu w Naszym Mieście. Duża grupa z Pruszkowa musi korzystać z gościnności innych gmin. Są to między innymi: Orlik w Grodzisku i Milanówku lub boisko szkolne w Michałowicach. Jako mieszkańcy Pruszkowa chcemy mieć możliwość, bez tracenia czasu na dojazdy, korzystać z obiektu przy ulicy Helenowskiej także po zmroku. W dzisiejszych czasach mimo promowania sportowego trybu życia, w tej sytuacji jest to bardzo utrudnione.


5. Odbiorcy projektu i zrealizowanych działań

Projekt jest skierowany do osób korzystających z boiska przy ulicy Helenowskiej. Oświetlenie byłoby włączane w godzinach wieczornych przez system automatyczny lub zawodników, najpóźniej wyłączane o 21:30, najlepiej automatycznie, aby nie przeszkadzać okolicznym mieszkańcom. Pierwszeństwo w wykorzystaniu oświetlenia miałyby rozgrywki Ligi Szóstek. Każda grupa chcąca skorzystać z oświetlonego boiska, powinna je wcześniej zarezerwować.