Kwiaty w donicach przy ul. Partyzantów 22 - nowoczesny desing

Kategoria

Obszar III

Koszt zadania po weryfikacji

15000 PLN

2. Miejsce realizacji projektu

Pruszków, ul. Partyzantów 22 - parafia św. Edwarda Pruszków


3. Opis projektu

W ramach projektu planowane jest ustawienie 6 białych prostokątnych donic o wys. ~ 85 cm i szerokości ~ 50 cm (w załączeni zdjęcia donicy i mapka z zaznaczonymi miejscami lokalizacji donic)


4. Uzasadnienie realizacji projektu

Celem projektu jest udekorowanie przestrzeni poprzez ustawienie donic z kwiatami. Teren parafii, to miejsce gdzie codziennie gromadzi się wspólnota lokalna w różnym przedziale wiekowym - od dzieci po osoby starsze. Na terenie parafii działa ognisko MOPS, różne grupy parafialne oraz Caritas. Z inicjatywy lokalnej społeczności organizowane są festyny oraz spotkania, które integrują mieszkańców. Ukwiecone donice spełniają znakomicie funkcje estetyczne, podniosą i podkreślą rangę miejsca a przy tym stanowi kolorowy, naturalny element zdobniczy.


5. Odbiorcy projektu i zrealizowanych działań

Projekt kierowany jest przede wszystkim do mieszkańców miasta, a w szczególności do mieszkańców obszaru III. Poprzez swoje walory estetyczne i kolorowy element zdobniczy uświetni miejsce, w którym spotykają się mieszkańcy dzielnicy Malichy i Tworki w różnym przedziale wiekowym, ale także z racji prowadzonej działalności ogniska MOPS i Caritas mieszkańcy całego miasta i okolic.