SZERSZA PERSPEKTYWA - POKAZY FILMOWE NA ŻBIKOWIE

Kategoria

Obszar II

Koszt zadania po weryfikacji

24300 PLN

2. Miejsce realizacji projektu

Sala parafialna. Adres: 3-maja 124, 05 -800 Pruszków. Właścicielem obiektu jest Parafia Rzymskokatolicka Niepokalanego Poczęcia NMP.


3. Opis projektu

W ramach projektu na terenie Sali parafialnej na Żbikowie będą odbywały się spotkania filmowe dla mieszkańców dzielnicy i miasta Pruszkowa. spotkania będą odbywały się cyklicznie. Emitowane będą filmy dopasowane do zainteresowań i preferencji naszych widzów, uwzględniając zapotrzebowania młodszych jak i starszych mieszkańców naszego miasta. Sala parafialna, w której planujemy realizować nasz projekt, spełnia podstawowe wymogi organizacji małych imprez. Potrafi pomieścić do 200 osób. Sala wyposażona jest w profesjonalne nagłośnienie oraz rolety przyokienne, umożliwiające przyciemnienie pomieszczenia, podczas emisji filmu w ciągu dnia.


4. Uzasadnienie realizacji projektu

Sala parafialna na Żbikowie, od zawsze była jedynym miejscem propagowania kultury na dzielnicy Żbików. Odbywają się tam spotkania teatralne, koncerty czy spotkania z literaturą. Chcemy rozwijać to miejsce o dodatkowe atrakcje i poszerzać ofertę kulturalną dzielnicy Żbików. Naszym głównym celem jest działanie na rzecz kultury, w szczególności w obszarze filmu i audiowizualności. Chcemy prezentować widzom ciekawe i ambitne produkcje filmowe, które nie tylko będą dostarczać rozrywki ale również poruszać wyobraźnię, skłaniać do refleksji.

Chcemy promować dorobek twórczości polskich twórców filmowych i propagować filmy o wysokich wartościach artystycznych i społecznych. Poprzez upowszechnianie kultury kinematografii, chcemy rozwijać i zaspokajać potrzeby kulturalne mieszkańców. Swoimi działaniami, chcemy wzmacniać więzi społeczne, wpływać na rozwój wspólnot i społeczności lokalnych oraz rozwijać obywatelską aktywność. Realizacja projektu, wpłynie pozytywnie na popularyzację dorobku kulturalnego, upowszechnianie kultury filmowej oraz umocnienie lokalnej wspólnoty.


5. Odbiorcy projektu i zrealizowanych działań

Projekt kierowany jest do osób w wieku 6 - 100 lat, mieszkających na terenie miasta Pruszkowa, a w szczególności dzielnicy Żbików oraz z racji na bliską odległość umiejscowienia dzielnic, mieszkańców dzielnicy Gąsin. Opracowany program chcemy przygotować by był atrakcyjny dla młodszych i starszych widzów naszego kina. Zapraszamy mieszkańców na cotygodniowe spotkanie z filmem. Spotkania będą miały charakter otwarty, a udział w nich będzie bezpłatny (niebiletowany).